Šta je novo?

codegen (kuciste) 400W -misljenje-

niitro

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2008
Poruke
400
Poena
320
Skoro sam uzeo ovo kuciste ( zamjenio ms uz malu doplatu ) pa me intereuje vase misljenje, kako se pokazalo itd.

Sledece stvari pisu na njega
CODEGEN 400W
ATX 2.03 model 200x

+3.3V=20A
+5V=20A
120W MAX

+12V=16A

-5V=0.5A
-12V=0.8A
9.6W MAX

plus 5VSB 2A

Mene ono prvenstveno interesuje za masinu iz ovoga popisa da li je ovo kuciste ( napajanje ) dovoljno.
Ono kada se gleda po tome kakav zrak izbija na napajanju, pa dok je u idle skoro pa hladan a ima samo jednu 8-cu, doduse malo glasniju a kada ga opteretim na pr orthos-om posle 2h, vazduh je malo nesto kao mlak..
I da koliko je vjerovati extreme power supply calculator-u, potrosnja moje masine izlazi negdje do 350w racunajuci i capacitor aging oko 20%
Da nekako preformulisem pitanje>
interesuje me sto se tice amperaze da li je ovo dovoljno za moju masinu, odnosno da li mi ko moze reci za djelove moje masine iz popisa koliko je za koju kompnentu potrebno ampera da bi stabilno radila?
Ne bi trebalo da trazi vise od ovoga napajanja,mislim, nije ovo sad neki ZMAJ!!! JEL?
 

Prilozi

  • ScreenShot011.jpg
    ScreenShot011.jpg
    122.4 KB · Pregleda: 193
  • 25032008738.jpg
    25032008738.jpg
    375.8 KB · Pregleda: 353
  • 25032008739.jpg
    25032008739.jpg
    312.2 KB · Pregleda: 779
To napajanje verovatno ima oko 300W. Klokovao si CPU i RAM... Moze da prodje, ali ja ne bih bio previse spokojan sa njim.
 
Poslednja izmena:
Baš tako. Može da prođe, ali gledaj da napajanje zameniš nekim kvalitetnijim. Ja sam ga koristio mesec dana dok nisam kupio bolje.
 
Pa ono iskreno to sam i sam vec znao da nije neko extra napajanje, nego nisam mogao bolju kombinaciju da odradim bilo je ili samo ovo ili samo napajanje od 75eura i 80eura, sto mi je isto malo puno.
Mene interesuje kvalitet ovoga napajanja, verodostojnost onoga sto na njemu pise, mislim prvenstveno na amperazu a najvise kako su se ova napajanja pokazala u smislu neke dugotrajnosti, da li imaju nekih minusa, da li su kome crkavali bez nekoga normalnoga razloga i ne daj boze povlacili za sobom comp i slicne stvari...
Sto se tice snage, koliko god ona bila za ovu config mislim da ne treba jace jer bukvalno hladan vazduh duva kada je comp u idle a nesto malo kao mlako duva kada je opterecen na pr. evo vec 15-ak dana bukvalno se ne gasi COD4, po cijeli dan ja i drug igramo sve na full jos plus sto cesce se pali na autoskeniranje kasperski i windows defender dok se igra igrica a skeniranja su na full i kasperski i defender i potraju po 2h i jos nijednom nije zakocio ili nesto slicno. Sve sam mu testove odradio, AQqua mark 3, 3DMark 05 i 06, mem test, Orthos na 9 priorite vise sati i sve bez problema i bez grijana compa ( napajanja )
Mislim trenutno comp radi sasvim normalno, ono sto se tice snage a sada ono sto bi se reklo dokle ce e zbog toga me interesuje da li postoje neke odredjene cinjenice koje sam gore naveo.

I da sto vec pitah da li mi ko moze reci za djelove moje masine iz popisa koliko je za koju kompnentu potrebno ampera da bi stabilno radila?

Udavih malo, znam....!:type::d:D
 
Pazi,za te pare tesko da se moze naci bolje,solidno kuciste i napajanje koje ne moze bas da se nazove "krs"...
Sta da ti kazem,do sad nisam cuo da je ikome crklo ovo napajanje...Koristio sam ga na konfiguraciji iz potpisa(8600GT umesto sadasnje kartice) jedno 10-tak meseci,znaci slicna masina kao tvoja, i nikad nisam primeti nikakve znake nestabilnosti.Cak sam klokovao CPU i grafiku i to za vreme onih nesnosnih temperatura proslog leta.Orthos je par puta przio masinu po 5-6 sati( i to na prior 10),igre su radile odlicno i masina se nikad nije restartovala.
Onda sam kupio ovo napajanje iz potpisa i mislio sam ,sad ce masina da poludi od kloka.Djavola,nista ja nisam primetio:D,da je neko drugi zamenio napajanje bez mog znanja, ja ne bih ni saznao(dok ne otvorim kuciste naravno;)).

Salim se malo...Znaci,16A na +12V grani bas ne obecava jer samo toj tvojoj grafickoj kartici je potrebno(cini mi se) oko 10A.

Mislim da ce ti napajanje posluziti odredjeni vremenski period,bar dok se ne odlucis da pazaris neko kvalitetnije,brendirano,pa makar 300W ali realne snage.

I jos jednom,do sad nisam cuo da je Codegen napajanje nekome crklo,ako neko zna za takav slucaj "neka kaze sad ili neka zauvek cuti"!:D

Edit:
Evo bas sad gledam ovo moje "staro"Co-degence(cuvam ga za crne dane ;)),skinuta mu je resetka i fan pa se sve lepo vidi...Nista tu nema naduvano,istopljeno ili "zagorelo",malte ne ko novo.Da je bas toliki krs,pa valjda bi se primetilo nesto.Kad se samo setim sta sam radio,u stanu 40C a ja teram Orthos i 3Dmarkove sa masinom klokovanom kolko moze...
 
Poslednja izmena:
Pazi,za te pare tesko da se moze naci bolje,solidno kuciste i napajanje koje ne moze bas da se nazove "krs"...

potpisujem

do sada sam imao posla sa 4 razlicita kucista i isto toliko codegen napajanja, a bar jos toliko su kupili pajtosi kojima sam iste preporucio. mislim da je odnos cena/kvalitet vrlo odmeren. naravno, treba izbeci jace OC zahvate i velike potrosace. briza 6099 400W je npr. gotovo prvi izbor za sve one sa limitiranim budzetom i optimalnim zahtevima/prohtevima.

inace, najstarije codegen napajanje sa kojim radim ima oko 3 godine i funkcionise savrseno, a na masini koja radi 24/7 vec 1,5 godinu takodje nema problema. generalno, vrlo sam zadovoljan. ipak, jasno je da su CM, Chief, TT i slicni visha kategorija.
 
Poslednja izmena:
Salim se malo...Znaci,16A na +12V grani bas ne obecava jer samo toj tvojoj grafickoj kartici je potrebno(cini mi se) oko 10A.

Sad me malo zbuni:trust: Rece da je tebi bila 8600gt i ovo napajanje, pa zar nije veci potrosac 8600gt od ove moje? Pa ako je kod tebe to radilo stabilno sa tom grafom. trebalo bi i kod mene, al opet, nesto mi se cini da je to mnogo 10A ne znam stvarno..po onome calculator-u ona je negdje potrosac 77w, jeli to koliko tacno ne znam ali ako jeste a mislim da jeste jer kada stavim moj procesor ( STOCK SPEED ) on mi izbaca potrosnju od 84w sto je priblizno tacno. E sada ako je to tacno onda sam kratak za 4-5A na 12V!:mad: Da ne pricam jos sto je OC-ovan, mada eto tjesi me sto je OC na 1.25 V 2.66Ghz:D po calculatoru izbaca 108W ( HOCU 20A:mad:)
Na kutiji od grafe mi pise minimum 400w napajanje,sto je mislim glupo,jel, valjda zavisi koje napajanje i amperaza, po tome i krs od kineza od 500w bi mogao da je gura extra:d
I jos jednom,do sad nisam cuo da je Codegen napajanje nekome crklo,ako neko zna za takav slucaj "neka kaze sad ili neka zauvek cuti"!:D

To me i interesovalo! Na citavom forumu nisam naisao na temu tipa ,,,crklo codegen napajanje,,, ili ,,,cudno ponasanje codegen napajanja,,, i sl. ... a prevrnuo sam svaku stranicu KUCISTA I NAPAJANJA ( eeee oci su mi ispale :zgran: ) Ono, svjestan sam ja da napajanje nije sad neko BOOM!! Ali mi je bar za utjehu da ce mi comp raditi stabilno ( DOK NE SKRPIM ZA JACE NAPAJANJE ) i ako nece mozda svojim nekim punim kapacitetom, zbog napajanja, nego onoliko koliko da napajanje pa i neka budem uskracen nekim fps-om ili brzinom kopiranja ili instalacijom samo da to ne bude KABOOM!!:d
Da ne udovoljavam ovome gadu!!!:-devil-:
 
ipak, jasno je da su CM, Chief, TT i slicni visha kategorija.

...naravno----to je sasvim jasno....samo sto sam ja i jos dosta ljudi ukleti kada zive u Niksicu gdje garant 80% klasicnih vlasnika compa ne znaju ni sta je napajanje:test::d da ne pricam za druge stvari...i jos ovo--najjace napajanje koje sam nasao u radnjama na lageru po gradu je bilo codegen 450w!! BRUKA!! a i ono je bilo 25 eura!! Sto znaci neko jeftinije napajanje tipa TT je u BG oko 50e a ovdje je garant 60e, ako ga uopste nadjem a velika je vjerovatnoca da moram otici i do Podgorice sto mi je jos visi trosak, tako da cu se morati pruziti malo vise nego vi za neko standardno brendirano napajanje a para uvijek malo :mad::wall:
....shvatate moje muke...
....ovaj gad sada garant uziva...:-devil-: :whip:
 
Sad me malo zbuni:trust: Rece da je tebi bila 8600gt i ovo napajanje, pa zar nije veci potrosac 8600gt od ove moje? Pa ako je kod tebe to radilo stabilno sa tom grafom. trebalo bi i kod mene, al opet, nesto mi se cini da je to mnogo 10A ne znam stvarno
.
Dobro, mozda je malo veci potrosac(8600Gt) ali tu su negde.Sto se tice ovih 10A,u to vreme su i mene mucile muke kao tebe sada pa sam se malo raspitivao i guglovao.Ne secam se bas gde sam pokupio tu informaciju,mozda je bilo i na benchu, ali sam prilicno siguran da je tu negde oko te amperaze...
 
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=161364
Pogledaj ovde,9600GT na codegenu od 400W ...
Radice ti to napajanje,pa nije ta masina toliki zderac ampera.Naravno,bez preteranih egzibicija sa OC-om, na def naponima,ako primetis prve znakove nestabilnost sistema(npr restart u toku neke zahtevnije igre)znas sta ti je ciniti.
U svakom slucaju,nemoj da ti bude zao dati pare za neko kvalitetnije napajanje,ako nista drugo,onda zbog mirne glave.
 
Poslednja izmena:
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=161364
Pogledaj ovde,9600GT na codegenu od 400W ...
Radice ti to napajanje,pa nije ta masina toliki zderac ampera.Naravno,bez preteranih egzibicija sa OC-om, na def naponima,ako primetis prve znakove nestabilnost sistema(npr restart u toku neke zahtevnije igre)znas sta ti je ciniti.

da, da pa na to sam mislio kada sam rekao....

Ne bi trebalo da trazi vise od ovoga napajanja,mislim, nije ovo sad neki ZMAJ!!!

...i naravno ovo...

OC na 1.25 V 2.66Ghz:D

U svakom slucaju,nemoj da ti bude zao dati pare za neko kvalitetnije napajanje,ako nista drugo,onda zbog mirne glave.

....naravno, prvom prilikom...
 
Na kutiji od grafe mi pise minimum 400w napajanje,sto je mislim glupo,jel, valjda zavisi koje napajanje i amperaza, po tome i krs od kineza od 500w bi mogao da je gura extra

Ta grafika nema dodatni konektor za napajanje tako da maximalno moze da povuce 75w za sta je svaki kinez od 200-250w (gde pise 400-500w) racunajuci i ostale komponente dovoljan.
 
Ta grafika nema dodatni konektor za napajanje tako da maximalno moze da povuce 75w za sta je svaki kinez od 200-250w (gde pise 400-500w) racunajuci i ostale komponente dovoljan.

..pa ne bih bas rekao da bi to bilo dovoljno i jos ostale komponente :zgran: a ne nego si trebao reci da bi bilo dovoljno 100w!!:d..pretjera ga sad..
A kinez koji laze sa 500w na 250w onda laze i za amperazu ako mu u popisu stoji 500w +12v=16A to je onda stvarnih 250w ili 200 ( sto ti kazes ) i +12v=8A--10A I naravno to bi moglo da napaja cijelu config...da da da to je dovoljno...:p
 
Pa ima onaj review kineza deklarisanog na 500w izgoreo je na 270w a realno isporucuje max 250w a da ne crkne :D
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam takvo kuciste na poslu ali sam u startu izbacio njegovo napajanje i stavio Cooler Master 500w i sve je ok na Core2Duo 6750 2GB rama 2xHDD 8500GT i radi 24/7
 
Uzeo sam takvo kuciste na poslu ali sam u startu izbacio njegovo napajanje i stavio Cooler Master 500w i sve je ok na Core2Duo 6750 2GB rama 2xHDD 8500GT i radi 24/7

Pa jesi li imao iskustva sa ovim napajanjem pa si ga zato u startu izbacio ili jednostavno napajanje nije izgledalo kao kvalitetno pa si ga odma zamijenio?
Ja isto mislim da ti je to napajanje previse sto si uzeo odnosno mislim da si mogao proci jeftinije a opet da si miran ( jedino ako je u pitanju rendering ili ako igras stalno igrice na poslu :d )
 
1.Normalno i dovoljno napajanje za uobičajenu upotrebu,preterane egzibicije sa OC rađe bih izbegao.
2.Ovih dana neko je na Benčmarku okačio link za power consumption grafičkih kartica po kome 2600 xt GDR3 vuče 45W.
3.Ne verujem da potrošnja tvog PC u svakodnevnom radu prelazi 200W.
4.Čini mi se da niko,pa ni ti, nije pominjao UPS na slici 2 (navedeno u moja mašina-ostalo )
5.Kakve podatke o procentu (stepenu) zauzetosti,odnosno potrošnji prikazuje softver.
 
Poslednja izmena:
1.Normalno i dovoljno napajanje za uobičajenu upotrebu,preterane egzibicije sa OC rađe bih izbegao.
2.Ovih dana neko je na Benčmarku okačio link za power consumption grafičkih kartica po kome 2600 xt GDR3 vuče 45W.
3.Ne verujem da potrošnja tvog PC u svakodnevnom radu prelazi 200W.
4.Čini mi se da niko,pa ni ti, nije pominjao UPS na slici 2 (navedeno u moja mašina-ostalo )
5.Kakve podatke o procentu (stepenu) zauzetosti,odnosno potrošnji prikazuje softver.

1. Za pretjerano se slazem;)
2. Moze biti, nisam trazio al milo mi je ako je tako:D
3. Pa ja mislim da ne bi trebalo, mozda negdje oko 250w max ( idle ):trust:
4. Pogledaj malo bolje:p
POZZZ...
 
3. Pa ja mislim da ne bi trebalo, mozda negdje oko 250w max ( idle )

Kakvih 250w u idle-u?Toliko ne trosi ni quad sa 3870x2.
 
Poslednja izmena:
Kakvih 250w u idle-u?Toliko ne trosi ni quad sa 3870x2.

eeeej nisi shvatio poentu!:d Taman posla da toliko trosi, rekao sam maximalno odnosno sam mislio da nema sanse da preko toga moze vise potrositi a i ta potrosnja sa jos nekih 50=60w+ se granici sa 100% opterecenja za ovu masinu a mozda i manje ali je bolje tako racunati da ima neki wat lufta.
Kao sto sam i vec prije rekao, mlak vazduh duva cak i posle 8h igranja cod4 na full a isto tako posle 2-3h testiranja orthosa, to mi je bitno i sada mi samo ostaje da se utvrdi kvalitet odnosno pouzdanost ovoga napajanja sto mi je vec vise ljudi reklo da
napajanje nije loseg kvaliteta ili krs.
Dakle, ostaje da napajanje ima dovoljnu snagu za ovu masinu i da je solidnog kvaliteta ( koje ce se naravno zamijeniti nekim jaceg kvaliteta posle odredjenog vremena koliko i moze posluziti napajanje solidnog kvaliteta )
 
@nitro
U vezi mog prethodnog posta (17):
Stavka 4 : očito sam mislio na Inform Gard 600 VA.
Stavka 5 :Ne znam kakav ,odnosno koliko informativan softver dolazi ili se može koristiti uz ovaj UPS, ja koristim Mustek 600 VA ,preko koga se napaja PC čija je potrošnja približno jednaka tvojoj mašini.Commander pro prikazuje korišćenje 50 retko 55% tj da komp vuče 180 do max 200 W. Na takav softver sam mislio, ne na Power calculatore.
 
Poslednja izmena:
@nitro
U vezi mog prethodnog posta (17):
Stavka 4 : očito sam mislio na Inform Gard 600 VA.
Stavka 5 :Ne znam kakav ,odnosno koliko informativan softver dolazi ili se može koristiti uz ovaj UPS, ja koristim Mustek 600 VA ,preko koga se napaja PC čija je potrošnja približno jednaka tvojoj mašini.Commander pro prikazuje korišćenje 50 retko 55% tj da komp vuče 180 do max 200 W. Na takav softver sam mislio, ne na Power calculatore.

eee vidis nisam te shvatio :d
Nije mi dosao softwer uz UPS, mislim mozda je trebao al ga ja nisam dobio:d
Pa ako toliko trosi po tvome softweru onda super:p Mislim valjda su to bar donekle priblizno tacne informacije pa evo i neka laze za 50w opet je dobro:p
pozzzzz
 
Nazad
Vrh Dno